09.10.2022

JOLANTA MÜNCH – fortepian
AKADEMICKI CHÓR POLITECHNIKI LUBELSKIEJ
ELŻBIETA KRZEMIŃSKA – dyrygent

W programie pieśni F. Chopina, S. Moniuszki i M. Karłowicza.

Dwoje magnetycznych polskich solistów młodego pokolenia. Oboje są zwycięzcami i laureatami prestiżowych konkursów międzynarodowych. Monika Buczkowska (sopran) jest solistką Opery we Frankfurcie n/Menem, gdzie śpiewa miedzy innymi Paminę w „Czarodziejskim flecie” Mozarta, Leonorę w „Maskaradzie” Nielsena i Helenę w „Śnie nocy letniej” Brittena. Lubelska publiczność miała okazję słyszeć ją w koncertach Festiwalu Tempus Paschale i Viva Polonia. Paweł Trojak (baryton) występował na scenach m. in. Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, Festiwalu w Salzburgu, Warszawskiej Opery Kameralnej („Czarodziejski flet”), Opery Wrocławskiej i Krakowskiej, Theater Freiburg, New Generation Festival we Florencji, Lyric Opera of Chicago, Teatro La Fenice w Wenecji oraz wielu innych. Występował także w wielu koncertach kameralnych na całym świecie z towarzyszeniem znakomitych pianistów. Na swoim koncie ma kilka nagrań płytowych oraz telewizyjnych dla NAXOS, ORF, Polskie Radio, TVP.

W koncercie najpiękniejszych pieśni polskich solistom towarzyszyć będzie przy fortepianie Jolanta Münch.