BILETY SPECJALNE (tylko w kasie Filharmonii):
• 30 zł – opiekun (bilet rodzinny¹)/zbiorowy²/Lubelska Karta Seniora
• 20 zł – szkolny/Karta Dużej Rodziny/Rodzina 3+
• 15 zł – dziecko (bilet rodzinny¹)/uczniowie szkół artystycznych

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII LUBELSKIEJ
JOANNA ŁAWRYNOWICZ – fortepian
WOJCIECH MICHNIEWSKI – dyrygent

R. Schumann – Uwertura „Manfred”, op. 115
J. Wieniawski – Koncert fortepianowy g-moll, op. 20
C. Franck – Symfonia d-moll, FWV 48

Plejada wielkich kompozytorów ponownie zagości na estradzie filharmonicznej. Po niezwykle ciepłym przyjęciu twórczości Józefa Wieniawskiego podczas ostatnich koncertów z cyklu „Józef Wieniawski w 110. rocznicę śmierci”, będziemy mogli wysłuchać kolejnego dzieła kompozytora – tym razem Koncertu fortepianowego g-moll. W roli solisty wystąpi Joanna Ławrynowicz – pianistka i pedagog, uczennica Haliny Czerny-Stefańskiej, solistka w ponad 40 albumach płytowych.

Koncert rozpocznie muzyka Roberta Schumanna – muzyka powstała z inspiracji lekturą „Manfreda” L. Byrona, która po raz pierwszy zabrzmiała 170 lat temu pod dyrekcją kompozytora w lipskim Gewandhaus. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej pod batutą wybitnego dyrygenta i współzałożyciela znanej grupy kompozytorskiej KEW – Wojciecha Michniewskiego – zakończy wieczór najbardziej znanym i dojrzałym dziełem orkiestrowym Césara Francka – trzyczęściową Symfonią d-moll.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

¹ Bilet rodzinny przysługuje przy zakupie biletu dla opiekuna/opiekunów i dziecka/dzieci.
² Bilet zbiorowy obowiązuje przy jednorazowym zakupie powyżej 10 biletów.