• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

„Józef Wieniawski w 110. rocznicę śmierci”. Koncert symfoniczny

 Lublin

 Filharmonia Lubelska - sala koncertowa
 ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

 02.12.2022

 19:00

 Ceny biletów

BILETY SPECJALNE (tylko w kasie Filharmonii):
• 30 zł – opiekun (bilet rodzinny¹)/zbiorowy²
• 20 zł – szkolny/Karta Dużej Rodziny/Rodzina 3+/Lubelska Karta Seniora
• 15 zł – dziecko (bilet rodzinny¹)/uczniowie szkół artystycznych

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII LUBELSKIEJ
ZUZANNA PIETRZAK – fortepian
MAREK PIJAROWSKI – dyrygent

Program:
J. Wieniawski – „Reverie” E-dur, op. 45
R. Schumann – Koncert fortepianowy a-moll, op. 54
A. Dvořák – IX Symfonia e-moll „Z Nowego Świata”, op. 95

Ostatni koncert symfoniczny z cyklu „Józef Wieniawski w 110. rocznicę śmierci” zamyka pewien etap w dziejach Filharmonii Lubelskiej. W naszej pamięci pozostaje piękno płynące z muzyki Józefa Wieniawskiego, które mieliśmy przyjemność Państwu prezentować. Tego wieczoru sięgniemy do nie raz jeszcze wykonując „Reverie” („Zaduma”) E-dur.

Solistką koncertu będzie debiutująca już w wieku 14 lat pianistka Zuzanna Pietrzak – laureatka m.in. II nagrody na IV Konkursie im. Teodora Leszetyckiego w Hamburgu, II nagrody na Festiwalu Pianistycznym „Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Żychlinie, czy I nagrody w IV Międzynarodowym Konkursie „Piano Talents” w Mediolanie. Artystka wykona Koncert fortepianowy a-moll R. Schumanna.

Wieczór zakończy słynna IX Symfonia e-moll „Z Nowego Świata” A. Dvořáka w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej pod batutą Marka Pijarowskiego – polskiego dyrygenta i wybitnego pedagoga.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

¹ Bilet rodzinny przysługuje przy zakupie biletu dla opiekuna/opiekunów i dziecka/dzieci.
² Bilet zbiorowy obowiązuje przy jednorazowym zakupie powyżej 10 biletów.

Rozwiń

Jak dokonać rezerwacji?

Przesuwając kursorem myszy po planie sali pojawi się cena biletu jak i ilość wolnych miejsc w każdym z sektorów. Po kliknięciu w wybrany sektor pokażą się poszczególne miejsca - kolory wskazują dostępność i kategorię cenową. Wystarczy zaznaczyć wybrane miejsca i przejść dalej do formularza rezerwacji. Po wypełnieniu swoich danych, spośród dostępnych możliwości wybiera się sposób płatności jak i dostarczenia biletów. Rezerwacja zostaje utworzona po kliknięciu "Zamawiam".

Wybierz sektor z planu sali

Copyright 2022 - Filharmonia Lubelska
System dostarczony przez Biletyna.pl