Lublin

 Filharmonia Lubelska - sala koncertowa
 ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

 19.03.2023

 11:00
 

BILETY SPECJALNE (tylko w kasie Filharmonii):
20 zł – szkolny/opiekun (bilet rodzinny¹)
10 zł – dziecko (bilet rodzinny¹)/Karta Dużej Rodziny/Rodzina 3+/Lubelska Karta Seniora

ORKIESTRA BAROKOWA OSM I i II ST. IM. K. LIPIŃSKIEGO W LUBLINIE
TOMASZ BIELSKI – klawesyn
TERESA KRASOWSKA – dyrygent
KAROL WIEWIÓRKA – prowadzenie koncertu

Program:
J.B. Lully – „Marche pour la cérémonie des Turcs”
G.F. Händel – Concerto grosso F-dur nr 4, HWV 315
J.S. Bach – Koncert d-moll na klawesyn, BWV 1052,
J.S. Bach – Suita h-moll, BWV 1067

Pomimo jednorodności założeń barokowej estetyki muzycznej każdy z europejskich ośrodków muzycznych wykazuje swoje oryginalne i charakterystyczne cechy.

Podczas Niedzielnego Poranka Muzycznego, dzięki Orkiestrze Barokowej OSM I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie pod dyrekcją Teresy Krasowskiej, będziemy mogli zetknąć się z barokiem francuskim i niemieckim.

Muzyczną podróż rozpoczniemy od typowego marszu francuskiego J.B. Lully’ego, następnie sięgniemy do zbioru concerti grossi G.F. Händla, by na koniec nawiązać do dzieł wielkiego J.S. Bacha. Zespołowi towarzyszyć będzie również klawesynista Tomasz Bielski.

Orkiestra BarokowaOgólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Lipińskiego w Lubliniebierze czynny udział w życiu kulturalnym Lublina a także wielokrotnie występowała w kraju, jak i za granicą.

Do najbardziej prestiżowych występów zespołu można zaliczyć m. in. koncerty: w Filharmonii Lubelskiej, Częstochowskiej, w Polskim Radiu Lublin, w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, na Zamku Królewskim w Warszawie, na Zamku Lubelskim, Archikatedrze Warszawskiej, Lubelskiej, w Galerii Porczyńskich w Warszawie. Oprócz występów w kraju, zespół prezentował się za granicą: we Włoszech, w Belgii, Ziemi Świętej, we Francji, Słowacji, na Litwie. W najbliższych planach zespołu są koncerty w Wiedniu i Hamburgu. Z zespołem gościnnie występują znani soliści śpiewacy i skrzypkowie.

¹ Bilet rodzinny przysługuje przy zakupie biletu dla opiekuna/opiekunów i dziecka/dzieci.

CZYTAJ WIĘCEJ