• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Koncert symfoniczny ,,O wiedźmie, batucie i zaczarowanej nucie”

 Lublin

 Filharmonia Lubelska - sala koncertowa
 ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

 21.03.2023

 09:00

 Ceny biletów

 30 zł

Bilet normalny – 30 zł

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII LUBELSKIEJ
MARCIN MIROWSKI – dyrygent
BEATA MŁYNARCZYK – prowadzenie koncertu

W programie m.in. Suita „Peer Gynt” („Poranek”, „W grocie króla gór”) E. Griega i „Moja matka gęś”, „Rozmowa Pięknej i Bestii”, czy „Tajemniczy ogród” M. Ravela

Przed Nami specjalny koncert symfoniczny dla całych rodzin z muzyką E. Griega, czy M. Ravela. W programie znajdą się znane wszystkim dzieła muzyki klasycznej – od popularnego „Poranka” E. Griega do „Mojej matki gęsi” M. Ravela. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej poprowadzi Marcin Mirowski – znany lubelskiej publiczności dyrygent, kompozytor i aranżer.

„W królestwie muzyki” to cykl koncertów – bajek edukacyjnych z udziałem orkiestry symfonicznej. Kolejne historie, dziejące się w Królestwie przedstawia narratorka siedząca na scenie wraz z muzykami. Opowieść ilustrowana jest utworami symfonicznymi lub ich fragmentami. Opowieściom towarzyszą ilustracje wyświetlane na ekranie.

Najważniejsza w tym dniu będzie Królewna Melodia, córka Króla Symfoniusza i Królowej Kantyleny, która przygotowuje się do urodzin. Ma ona wejść do Tajemniczego Ogrodu Harmonii. Niestety okazuje się, że jeden z klejnotów w koronie Królewny – Nutka La – został odmieniony na fałszywy, co może uniemożliwić otwarcie bramy do ogrodu. Królewna podejrzewa, że nutkę podmieniły Wiedźma Batuta i Czarownica Partytura, o których w Królestwie opowiada się dzieciom bajki. Z pomocą dzielnych Instrumentów Królewna próbuje odzyskać Nutkę La. Przy okazji dowiaduje się jakie instrumenty grają w orkiestrze Króla Symfoniusza oraz czym naprawdę są partytura i batuta.

Rozwiń

Copyright 2022 - Filharmonia Lubelska
System dostarczony przez Biletyna.pl