Lublin

 Filharmonia Lubelska - sala koncertowa
 ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

 02.06.2023

 19:00
 

Bilet premium – 40 zł.
Bilet normalny – 30 zł.
Bilet ulgowy – 20 zł.
Bilet szkolny – 10 zł.
Bilet z Kartą – 10 zł.
Bilet grupowy – 10 zł.
Bilet Młodego Melomana – 10 zł.
Obejmuje rząd I-IV. Przysługuje uczniom i studentom studiów dziennych, zaocznych lub wieczorowych do ukończenia 26. roku życia.

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII LUBELSKIEJ
SŁAWOMIRA WILGA – skrzypce
KLAUDIA MAZUR – dyrygent

Program:
L. van Beethoven – Uwertura „Egmont”, op. 84
H. Wieniawski – Fantazja brillante na motywach z opery „Faust” Gonouda, op. 20
A. Dvořák – VIII Symfonia G-dur, op. 88

Należący do zaszczytnego grona beethovenowskich uwertur koncertowych „Egmont” z opusu 84, będący częścią muzyki scenicznej do sztuki J.W. Goethego pod tym samym tytułem, otworzy pierwszy czerwcowy koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej.

Laureatka IV Nagrody na IX Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Z. Jahnkego – Slawomira Wilga – przeniesie słuchaczy w wirtuozowską wizję H. Wieniawskiego jednej z najpopularniejszych XIX-wiecznych oper, również opartej na twórczości Goethego – „Fauście”.

Powstała jako podziękowanie za przyjęcie do grona Czeskiej Akademii Nauk, Literatury i Sztuki VIII Symfonia G-dur z opusu 88 A. Dvořáka to efekt 2,5-miesięcznych pracy nad partyturą czeskiego kompozytora. Inspirowana muzyką ludową ojczyzny kompozytora uznawana jest za radosną i optymistyczną, szczególnie w porównaniu do poprzedniej VII d-moll.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak dokonać rezerwacji?

Przesuwając kursorem myszy po planie sali pojawi się cena biletu jak i ilość wolnych miejsc w każdym z sektorów. Po kliknięciu w wybrany sektor pokażą się poszczególne miejsca - kolory wskazują dostępność i kategorię cenową. Wystarczy zaznaczyć wybrane miejsca i przejść dalej do formularza rezerwacji. Po wypełnieniu swoich danych, spośród dostępnych możliwości wybiera się sposób płatności jak i dostarczenia biletów. Rezerwacja zostaje utworzona po kliknięciu "Zamawiam".

Wybierz sektor z planu sali