Lublin

 Filharmonia Lubelska - sala koncertowa
 ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

 23.06.2023

 19:00
 

Bilet premium – 70 zł
Bilet normalny – 50 zł
Bilet ulgowy – 40 zł
Bilet szkolny – 30 zł
Bilet z Kartą – 30 zł
Bilet grupowy – 30 zł
Bilet Młodego Melomana – 20 zł
Obejmuje rząd I-IV. Przysługuje uczniom i studentom studiów dziennych, zaocznych lub wieczorowych do ukończenia 26. roku życia.

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII LUBELSKIEJ
ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII LWOWSKIEJ
VLADYSLAVA LUCHENKO – skrzypce
THEODORE KUCHAR – dyrygent

Program:
E. Stankovych – Suita symfoniczna z opery ludowej „Kwiat paproci"
J. Sibelius – Koncert skrzypcowy d-moll, op. 47
G. Mahler – I Symfonia D-dur „Tytan”

Sezon artystyczny 2022/2023 kończymy wspólnym koncertem dwóch orkiestr – Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej oraz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lwowskiej pod batutą Theodora Kuchara. Współpraca dwóch środowisk nabiera w dzisiejszych czasach znaczenia symbolicznego, wyrażającego nadzieję na pokój na Ukrainie.

Przepełniony skandynawską aurą Koncert skrzypcowy d-moll J. Sibeliusa wykona Vladyslava Luchenko – grająca na skrzypcach Gobettiego z 1710 roku skrzypaczka pochodzenia ukraińskiego, debiutująca na estradzie muzycznego już od 11. roku życia.

Punktem kulminacyjnym wieczoru będzie twórczość Gustava Mahlera, która daje nam się poznać jako przykład genialnego wykorzystania orkiestry jako aparatu wykonawczego, jej barwy i możliwości poszczególnych sekcji. Tak jest już od I Symfonii D-dur kompozytora pomyślanej pierwotnie jako poemat symfoniczny. Nowatorskość symfonii Mahlera to między innymi wplecenie własnych motywów pieśniowych do poszczególnych części. W przypadku I Symfonii na pierwszy plan nasuwa się cykl „Lieder eines fahrenden Gesellen” („Pieśni wedrującego czeladnika”).

CZYTAJ WIĘCEJ