Lublin

 Filharmonia Lubelska - sala koncertowa
 ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

 16.06.2023

 19:00
 

Bilet premium – 70 zł.
Bilet normalny – 50 zł.
Bilet ulgowy – 40 zł.
Bilet szkolny – 30 zł.
Bilet z Kartą – 30 zł.
Bilet grupowy – 30 zł.
Bilet Młodego Melomana – 20 zł.
Obejmuje rząd I-IV. Przysługuje uczniom i studentom studiów dziennych, zaocznych lub wieczorowych do ukończenia 26. roku życia.

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII LUBELSKIEJ
GARY GUTHMAN – trąbka
MIROSŁAW JACEK BŁASZCZYK – dyrygent

Program:
G. Bizet – Suita „Arlezjanka”, nr 1, 2
G. Guthman – Koncert na trąbkę i orkiestrę

Koncert na trąbkę i orkiestrę symfoniczną (2019) zadedykowany jest ukochanemu profesorowi kompozytora Fredowi Sauterowi – jedynemu trębaczowi w historii orkiestr filharmonicznych klasy „A” w Stanach Zjednoczonych, który przez 38 lat sprawował funkcję solisty-trębacza (Oregon Symphony Orchestra). Wśród jego wychowanków, oprócz Gary Guthmana, Chrisa Bottiego i Tima Morrisona jest wielu pierwszych trębaczy najlepszych amerykańskich i europejskich orkiestr symfonicznych.

Gary Guthman: „Wychowałem się na hollywoodzkiej muzyce filmowej, w której używa się orkiestracji gęstej, romantycznej ze względu na ich komplementarne współbrzmienia. Jeden z moich ulubionych hollywoodzkich kompozytorów był Polakiem. Słynny Bronisław Kaper używał właśnie tych ekscytujących progresji harmonicznych. Współcześni kompozytorzy już nie tworzą w ten „hollywoodzki” sposób, oczywiście, rozumiem to, ale ja jestem staromodnym romantykiem i lubię ballady. Cóż zrobić?”

CZYTAJ WIĘCEJ