Lublin

 Filharmonia Lubelska - sala koncertowa
 ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

 04.06.2023

 17:00
 

Bilet premium – 30 zł.
Bilet normalny – 25 zł.
Bilet ulgowy – 15 zł.
Bilet Młodego Melomana – 10 zł.
Obejmuje rząd I-IV. Przysługuje uczniom i studentom studiów dziennych, zaocznych lub wieczorowych do ukończenia 26. roku życia.

MARTYNA KLUPŚ-RADNY – flet
TOMASZ GŁUCHOWSKI – organy

Program:
F. Guilmant – V Sonata organowa c-moll, op. 80
M. Surzyński – Elégie, op. 30
K. Szymanowski – Etiuda b-moll, op. 4 nr 3
W. Lutosławski – Trzy fragmenty na flet i harfę (lub fortepian)
M. Sawa – Aria (1971)
Ł. Woś – Poemat na flet i organy

Dźwięki „cesarza instrumentów” – jak niektórzy zwykli nazywać organy piszczałkowe – ponownie wypełnią salę filharmoniczną już na początku czerwca. Wszystko to za sprawą Tomasza Głuchowskiego – wybitnego polskiego organisty, klawesynisty, pedagoga, dyrektora wielu festiwali organowych, a także uznanego specjalisty w zakresie strojenia i temperacji historycznych.

W duecie z organami wystąpi inny instrument dęty – flet. Martyna Klupś-Radny to laureatka m.in. I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Belgradzie (2009), czy II Nagrody na XI Europejskim Konkursie „Mendelssohn Cup” we Włoszech (2011).

Program koncertu wypełnią przede wszystkim utwory kompozytorów polskich: wielkiego Karola Szymanowskiego, czy Witolda Lutosławskiego, ale także mniej znanych ikon polskiej muzyki organowej i nie tylko, takich jak Mieczysław Surzyński, Marian Sawa, czy Łukasz Woś.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak dokonać rezerwacji?

Przesuwając kursorem myszy po planie sali pojawi się cena biletu jak i ilość wolnych miejsc w każdym z sektorów. Po kliknięciu w wybrany sektor pokażą się poszczególne miejsca - kolory wskazują dostępność i kategorię cenową. Wystarczy zaznaczyć wybrane miejsca i przejść dalej do formularza rezerwacji. Po wypełnieniu swoich danych, spośród dostępnych możliwości wybiera się sposób płatności jak i dostarczenia biletów. Rezerwacja zostaje utworzona po kliknięciu "Zamawiam".

Wybierz sektor z planu sali